Saturday, April 1, 2023

Интервјуа

Интервју со Милена Антовска: Кога се сака, сè се може

Таа е ранобудна девојка која во утринските часови ја гледаме на телевизијата Канал 5. Секогаш насмеана и позитивна успева да го привлече нашето внимание....

Интервју со Коста Петров: Од ќерка ми ги учам најголемите животни...

Тој е еден од најпродаваните македонски автори. Неговите книги „Се гледаме на врвот“, „Стравот“, „Нашето последно кафе“, „Никој не рече дека ќе биде лесно“...

Интервју со Сашко Сале Андриески: Мојот албум ќе сруши Гинисов рекорд!

Нашиот денешен соговорник, Сашко Сале Андриески неодамна ја прмовираше нумерата „Зошто да ти верувам“. Поразговаравме со него за тоа од каде идејата за оваа песна,...

Интервју со Симона Попоска: Ова е лошо време за македонската музика!

Младата македонска пејачка Симона Попоска која е дел од The Sound Messengers во денешното интервју за порталот ubavo.mk открива кои се нејзините соништа, како...

Интервју со Драган Таневски: Од љубов е невозможно човек да се...

Неговите постови на социјалната мрежа Facebook секојдневно ги читаат, лајкуваат и споделуваат илјадници луѓе. Тој пишува за нештата кои не можеме да ги допреме,...

Интервју со Момчило Куфојанакис: Целиот универзум е една голема музичка кутија!

Би сакале да ве запознаеме одблиску со Момчило Куфојанакис, еден од најталентираните виолинисти во нашата земја. Иако со својата работа го има пропатувано светот...