Thursday, December 9, 2021

Убави луѓе

Интервју со Коста Петров: Од ќерка ми ги учам најголемите животни...

Тој е еден од најпродаваните македонски автори. Неговите книги „Се гледаме на врвот“, „Стравот“, „Нашето последно кафе“, „Никој не рече дека ќе биде лесно“...

Рецепт за убав ден на Биљана Димко

Таа е вљубена во литературата. Пишува поезија и проза која ќе размрда нешто длабоко во вас... Биљана Димко раскажува кои состојки и се потребни...

Рецепт за убав ден на Ивана Наскова

Ја знаете како водителка на добропознтата емисија „На шанк“. Ивана Наскова денеска со нас ја споделува убавината на денот... Мојот убав ден започнува со чаша...

Рецепт за убав ден на Никола Симовски

Никола е млад и успешен мејк ап артист кој денеска раскажува за тоа што прави за денот да му биде убав. Убав ден за мене...

Рецепт за убав ден на Ивана Балабанова

Таа е млада девојка која обожава да танцува и верува дека секој ден може да биде убав. Ивана Балабанова ни го раскажа нејзиниот рецепт...

Рецепт за убав ден на Серџо Спасов

Познатиот фитнес тренер Серџо Спасов го споделува неговиот рецепт за убав ден... Ранобудник! Станувам пред сите дома и ги будам со моето спремање на првиот...

Рецепт за убав ден на Христина Мандилова

Рецепт за убав ден ден за читателите на ubavo.mk денеска споделува Христина Мандилова, пирсинг артист и креативна мајка. Рецептот е едноставен: детска смеа на тони....

Рецепт за убав ден на Лили Кадинска

Дознајте од што се состои рецептот за убав ден на талентираната дизајнерка Лили Кадинска која оние што ја познаваат лично знаат дека секогаш носи...

Интервју со Сашко Сале Андриески: Мојот албум ќе сруши Гинисов рекорд!

Нашиот денешен соговорник, Сашко Сале Андриески неодамна ја прмовираше нумерата „Зошто да ти верувам“. Поразговаравме со него за тоа од каде идејата за оваа песна,...

Рецепт за убав ден на Теона Манго

Младата битолчанка Теона Манго која е вљубена во модата, фотографијата, блогерството и патувањата денеска ни го открива нејзиниот супер рецепт за убав ден :) Имам...