Tuesday, May 17, 2022

Убави дестинации

Остров запишан во книгата на Гинисови рекорди – рај за очи!

За оние кои знаат, Just Room Enough е најмалиот населен остров во светот. Станува збор за мало парче земја во Њујорк, каде што е изградена...

ТОП 10 МЕСТА ЗА ПАТУВАЊЕ ВО 2022 ВО МАКЕДОНИЈА

Тимот на најголемата туристичка група во Република Македонија "Патувања низ Македонија" специјално за вас подготви и направи селекција на десет помалку познати...

Градот кој ќе ве фасцинира со својата неповторлива убавина!

Главниот град на Италија кој на секој чекор ги открива своите убавини и фасцинира со историјата која совршено се вклопува во секојдневието ...   Рим е културно-историски...

Места на кои можете да летувате и во октомври

Судејќи според времето во последниве денови, се чини дека летото е навистина заврши. Меѓутоа, постојат некои дестинации каде што дури и во октомври може...

Волшебна дестинација која ќе ви го понуди најдобриот одмор во вашиот...

Искористете го максимално летото и дозволете си едно уникатно патување кое засекогаш ќе остане во вашите сеќавања. Големиот Гете еднаш запишал дека Италија не би...

Јужно од Лефкада и Итака а северно од Закинтос се наоѓа...

Фантастичниот остров Кефалонија е најголемиот Јонски остров кој се наоѓа јужно од Лефкада и Итака и северно од Закинтос. Овој урбан грчки остров ќе...

Дестинација која е атрактивна и привлечна преку целата година, но на...

Овој остров може да се пофали со магична природа, прекрасни плажи, совршен ноќен живот и богата историја. Повеќето луѓе ја посетуваат Мајорка (Шпанија) за време...

Нашата држава располага со туристички најживописен регион!

Туристички најживописен регион е охридско преспанскиот кој се наоѓа на крајниот Југозападен дел на Републиката. Ограничен е со планините Јабланица на запад, Караорман на...

Дестинација за сите генерации!

Во областа меѓу територијата на Република Грција и островот Кипар, се наоѓа Родос, а нејговиот источен дел е најгусто населен, каде што е исто...

Уникатни плажи кои го одземаат здивот!

Пролетта секогаш нè асоцира на прекрасни плажи, сончање, коктели и латино ритам. Денеска, ве водиме на виртуелна прошетка низ најубавите плажи на светов кои...