Monday, March 8, 2021

Убави дестинации

Лисабон, град кој дише заедно со вас

Ако се прашувате која да биде вашата следна дестинација – тоа нека биде Лисабон. Уште при самото спомнување на овој топоним се предизвикуваат воздишки,...

Дестинација која нуди традиција, спокој и релаксација!

Убаво, мирно градче за вистинска релаксација. Ако ви недостасува мир во душата ова е иделна дестинација за вас. Со сигурност, во овој град ќе...

Сите нијанси на волшебната Андалузија

Андалузија е најголемиот шпански регион со места кои вредат да се посетат како Севиља, Кордоба, Малага, Гранада... Тука се сретнуваат Средоземното Море и Атлантскиот Океан. Тука...

Вдишете чист воздух со поглед на кристално чисти води!

Со оглед на секојдневните обврски, брзото темпо на живот и загадениот воздух нема на кој не му недостасува да вдиши чист воздух, да наполни...

Воодушевете се од убавините на најмалата нордиска земја!

Наш предлог за дестинација е кралството Данска која е најмалата и најјужната нордиска земја. Се наоѓа северно од Германија, југозападно од Шведска и јужно...

Санторини: Двајца кои тука ќе се спојат, нема да се разделат

Санторини е вулкански остров со величенствен поглед на Егејското Море, каде што  секое зајдисонце и изгрејсонце се вистински манифестации.   На  романтичниот Санторини има аеродром,...

Десет градови во кои модните медиуми се најразвиени!

Глобалниот Јазичен монитор презентираше листа од 10 градови каде што најдобро можете да се преселите ако сакате да работите во модни медиуми, бидејќи тие...

Дестинација која нуди незаборавно доживување!

Сплит е втор по големина град во Хрватска, кој се наоѓа во близина на брегот на Далмација. Посетата на Сплит е вистинско доживување и...

Остров запишан во книгата на Гинисови рекорди – рај за очи!

За оние кои знаат, Just Room Enough е најмалиот населен остров во светот. Станува збор за мало парче земја во Њујорк, каде што е изградена...

Откријте го Бисерот на Јадранот!

За оние кои бараат рај на земјата вистинска дестинација е Дубровник кој не случајно го нарекуваат Бисер на Јадранот. Дубровник е град со богата историја...