Thursday, January 21, 2021

Убави дестинации

На пролет овој стар град го посетуваат толпа туристи само поради...

Секоја пролет во Стариот град Бон, поранешен главен град на Германија, пупките од цветни цреши ја преземаат власта по улиците и привлекуваат толпa гледачи...

Нашата држава располага со туристички најживописен регион!

Туристички најживописен регион е охридско преспанскиот кој се наоѓа на крајниот Југозападен дел на Републиката. Ограничен е со планините Јабланица на запад, Караорман на...

Романтични и возбудливи дестинации за денот на вљубените!

Доколку се прашувавте на која дестинација да одите следниот месец, за да го прославите месецот на љубовта и да направите нешто поинакво ние имаме...

Егзотичен и разновиден пејсаж кој никого не остава рамнодушен!

Егзотичниот и разновидниот пејсаж на Мароко ќе ве маѓепаса. Богатата историја и неповторливата архитектура привлекуваат туристи преку целата година. Ова е земја која со...

Инстаграмџии споделуваат волшебни фотки од Македонија!

Убави дестинации, наши а светски, инсаграмџиите ќе направат да се вљубите во сопствената земја набрзина. Погледнете ги фотките во продолжение, прикачете се на Инстаграм...

Посетете го најромантичниот град во Европа оваа есен!

Главниот град на Австрија е дестинација за сите генерации. Виена располага со културни, историски и уметнички предели кои вредат да се посетат. Град кој...

Пет дестинации за есенски патувања кои располагаат со магична убавина!

Постојат места во Европа кои не се толку добро познати на светската туристичка сцена, но се достојни за внимание поради нивната специјалност, автентичност и...

Луксузната Франција ве повикува!

Biarritz е позната туристичка дестинација во југозападнаиот дел од Франција. Долго време се смета за луксузна дестинација, а таква е и нејзината репутација. Имајќи француски шарм...

Дестинација која нуди незаборавно доживување!

Сплит е втор по големина град во Хрватска, кој се наоѓа во близина на брегот на Далмација. Посетата на Сплит е вистинско доживување и...

Дестинација која е атрактивна и привлечна преку целата година, но на...

Овој остров може да се пофали со магична природа, прекрасни плажи, совршен ноќен живот и богата историја. Повеќето луѓе ја посетуваат Мајорка (Шпанија) за време...