Monday, March 8, 2021
Home Убави книги и филмови

Убави книги и филмови

Филм за убав ден

Избравме една фантастична историска драма. Филмот ја следи приказната за Џорџ Дуроу, човек без морал кој се обидува да стигне до високите социјални кругови во...

Филм за убав ден

Одбравме забавен филм кој ќе ве насмее и ќе ви покаже дека здружените жени можат да направат чуда! Филмот “The Other Woman“ е комедија режирана...

Три книги кои вредат да бидат прочитани!

Очи на темнината (Дин Кунц) „Еден кинески научник по име Ли Чен избега од Кина во Соединетите Американски Држави и со себе...

Предлог книги за убав ден!

Кога немате идеја за интересна книга, ние сме тука да ве советуваме! Нешто сино (Емили Гифин) Дарси Роун отсекогаш можела да се потпира на неколку работи....

Седи си дома, читај си книга!

За денес одбравме предлог три книги кои ќе го задржат вашето внимание. Слободното време потрошете го квалитетно, читајте!

Филм за убав ден

За убав петок, одбравме убава драма! Денешниот предлог филм ја следи приказната за Реј која сака да го промени полот, односно од девојка да стане...

Филм за убав ден

За совршена неделна вечер избравме една нова крими драма со комични елементи! Во овој филм главните улоги ги толкуваат маестралните Вуди Харелсон, Овен Вилсон и...

Специфични книги кои ќе се врежат во сеќавањето на секој читател!

Прочитајте ги овие три фантастични книги. Запознајте се со приказни и ликови кои никогаш нема да ги заборавите.  Роза за балерината (Лурлин МекДаниел) Верувате ли во...

Книги кои се читаат во еден здив!

Не запирајте, секогаш и секаде носете добра книга со вас. И, не заборавајте дека читањето е лек, читањето е љубов. Уште три интересни книги кои...

Сабота, добра книга и вкусно кафе – одлична комбинација!

За опуштен и убав викенд ви одвоивме предлог три книги. Уживајте!  Од длабочините на заборавот (Патрик Модијано) Патрик Модијано, добитникот на Нобеловата награда за литература во...