Филм за убав ден

И денеска не ве оставаме без добар филм.

Изборот за денес падна на филмот “Parker. Овој филм е режиран од Тејлор Хекфор и е одлична акција со трилер елементи во која ќе уживате. Главните улоги ги толкуваат Џејсон Статам и Џенифер Лопез.

Филмот е сниман според истоимената новела напишана од Доналд Вестлејк.

Статам игра лик кој се занимава со опасни криминални работи, но ќе биде максимално изигран од страна на неговиот тим со кој работел. Се разбира, силно посакува да се одмазди, а во одмаздата се вклучува и неговата нова пријателка…

 

 

 

loading...