Енергетски штангли за ден полн енергија!

Здрави и вкусни штангли за енергија!

Потребни состојки: 100гр семки од тиква, 100гр сончоглед, 100гр бадем, 50гр сусам, 50гр лен, 250гр ржани снегулки, 100гр суво грозје, 100гр брусница , 300 гр урми блендирани со малку вода, 2 лажици чиа семе и 2 лажици кокос.

Подготовка: Сите состојки се мешаат, па смесата се сече на крај и се пече во загреана рерна на 150°С околу 30-40мин.

loading...