Филм за убав ден

Филмот кој е наш избор за денес е акциона драма со комични елементи. Филм кој ќе ве насмее и ќе ви го крене адреналинот.

Филмот е режиран од Брет Ратнер, а главните улоги ги толкуваат Пирс Броснан, Салма Хајек и Вуди Харелсон.

Што се случува кога еден професионален крадец е на чекор да ја направи најголемата и последна кражба со помош на една заводлива жена, а еден FBI детектив му е зад петици и е опседнат да го уапси крадецот? Уживајте во филмот.

loading...