Класичните деловни панталони мора да ги имате повторно!

Тие се враќаат во стил. Класичните панталони се апсолутен хит оваа пролет, но во крајно неочекувани комбинации.

За една година обележана со удобни парчиња облека, никој не очекуваше да доживеат големо враќање – испеглани панталони. Класичните деловни панталони денес се комбинираат буквално со што било: спортски патики, широки дуксери, јакни со големи димензии.

Ако ги прашате моделите, актерките и модни инфлуенсерки – класичните деловни панталони им станаа замена за фармерките. И тоа е супер привлечно, па на повидок имаме нов тренд 2021 година.

loading...