Домашен намаз за имунитет!

Направете домашен намаз кој е одличен за здравјето. За зајакнување на имунитет, одличен за појадок или вечера.

Потребни состојки:

300гр печена тиква, 1 портокал, еден грст лупен сончоглед, 1 лажица рендан свеж ѓумбир и 2 лажици маслиново масло.

Подготовка: Исцедете го портокалот. Добро испечената тиква заедно со сите други состојки ставете ги во блендер и изблендирајте ги да се соедини смесата. Посолете по вкус.

Наздравје!

loading...