Какви фармерки ќе се носат оваа пролет?

Фармерките се основно парче гардероба на сечиј женски плакар. Оние повозрасните дами се сведоци дека модата постојано се повторува. Баш тие кои го паметат овој модел на џинс со задоволство ќе го купат својот нов пар ретро фармерки и ќе се присетат колку ин и број еден беше со години токму овој модел на фармерки.

Супер е тоа што фармерки како фармерки лесно се комбинираат, но и ваквиот модел фармерки визуелно издолжуваат и се ептен штосни и пријатни за носење. Може да ги комбинирате со старки, со штикли или со чизми.

loading...