Неделен хороскоп {05.04 – 11.04}

Овен – Пред вас е фаза во која значително ќе ја подобрите заработката и можно е кратко службено патување. На полето на љубовта, ве чека потполно стабилна ситуација со саканата личност. Вашето здравје е исто така добро, генерално сте во поволен период во кој не треба да очекувате проблеми. Вие сте силни, витални, во добра форма. Само внимавајте на вашата исхрана.

Бик – Работните задачи и позиции што вие лично ги иницирате, започнуваат во овој период а подоцна ќе напредуваат и ќе се прошират. Љубовната ситуација е одлична, а ако сте сами, следи важен судбоносен познаник. Во областа на здравјето, може да имате помалку хормонални нарушувања, можни се проблеми, особено кај женските припаднички на овој знак, па затоа се препорачува редовна гинеколошка контрола.

Близнаци – Можно е да почнете да чувствувате некои внатрешни превирања кога станува збор за работа од непозната за вас причина. На полето на љубовта ве чека фасцинација со саканата личност и целосна посветеност кон неа. Кога станува збор за здравјето, можни се проблеми како замор, низок крвен притисок и главоболки. Јадете редовно, одмарајте и пијте многу течности.

Рак – Пред вас е фаза во која ќе бидете опуштени, нема да имате многу деловни обврски. Кога станува збор за љубовта, можете да очекувате интересен флерт со личност која е сега за сега само ваш пријател. Во областа на здравјето, нема индикации за значителни тешкотии и проблеми, генерално ќе се чувствувате добро.

Лав – Ве чекаат некои добри вести поврзани со унапредувањето на бизнисот или професионалниот статус воопшто. Задоволни сте од односот што го имате со партнерот, нема да имате проблеми во љубовта. Вашето здравје не е особено загрозено, но може да имате помали проблеми поврзани со ‘рбетот, грбот, вкочанетост, болка во пределот на рамената, вратот итн. Вашите коски ќе се чувствителни во наредниот период.

Девица – Соработката со странските земји цвета и гледате многу добри деловни резултати во тој поглед. На полето на љубовта ве чека потреба за слобода и уживање што не сте го имале долго време. Кога станува збор за здравјето, можете да очекувате општо солидна состојба, без поголеми промени и грижи. Ќе имате многу енергија во вас, ќе уживате во физичката активност и во излегувањето во природа.

Вага – Постои материјално подобрување од кое ќе бидете многу задоволни. Вие сте добро расположени, па лесно можете да привлечете нови додворувачи и да остварите нови познанства со спротивниот пол. Во областа на здравјето можни се помали проблеми со мочниот меур и уринарниот тракт, па затоа треба да се грижите за тоа. Постои склоност кон вируси, инфекции, воспаленија и слично.

Шкорпија – Може да очекувате успех во деловните преговори и среќа во потпишувањето нови договори. Вашиот партнер е максимално посветен на вас и убаво ви е кога сте до него. Во областа на здравјето, можни се помали проблеми со чувствителна кожа, егзема, сувост, иритација. Исто така, бидете внимателни ако сте склони кон алергии.

Стрелец – Ќе имате многу одговорности, но ќе бидете задоволни од перформансите и состојбата во однос на работата. Кога станува збор за љубовта, можете да сметате на флерт, но не и на почетокот на нова врска во овој период. Здравјето може да биде почувствително, имунитетот може да опадне, па затоа треба повеќе да одмарате.

Јарец – Може да очекувате дека целата деловна активност ќе се одвива добро и нема зошто да се грижите. На љубовно поле уживате во вниманието што го добивате, ова е многу убав период за заљубување и нови врски. Кога станува збор за здравјето, не треба да очекувате значителни проблеми. Вие сте енергични и здрави. Само ако страдате од висок крвен притисок, треба да бидете претпазливи.

Водолија – Може да очекувате да започнете приватен бизнис или некако да профитирате од работа од дома. Кога станува збор за љубовта, вие ќе се стремите кон сериозни врски и стабилност, не сте за минливи варијанти. Во областа на здравјето, може да имате помали проблеми поврзани со градите и внатрешните органи на стомакот, но и со чувствителноста на долниот дел на стомакот и матката.

Риба – Пред вас се нови патувања, преговори и важни настани во кои уште еднаш ќе ја докажете својата оригиналност. На полето на љубовта ве чека можност за паралелна врска или флерт. Кога станува збор за здравјето, треба да внимавате на органите за дишење, да избегнувате цигари, чад од тутун и да внимавате ако имате честа кашлица.

loading...