3 вежби за целото тело од позната фитнес инструкторка

Ерин Опреја, инструкторка која соработувала со многу познати личности, одлучи да ги сподели своите фитнес тајни.

Благодарение на одличните резултати што ги постигна со своите славни клиенти, Ерин го доби прекарот „тренер на ѕвездите“.

Ерин редовно споделува совети за вежбање и здравје на својот Инстаграм профил, а неодамна, реши да прикаже три вежби кои го активираат целото тело. Овие вежби за целото тело се брзи, ефикасни и можат да се прават насекаде, објаснува Ерин и додава дека со овие вежби ги активираме мускулите на бутовите, задникот, рацете, стомакот и рамената. Тренингот трае 25 минути, вежбите се повторуваат три пати, а помеѓу секоја рунда е дозволена пауза од две минути.

Ѕирнете го нејзиниот Инстаграм профил и започнете здрав и активен живот што поскоро, следејќи ги нејзините супер ефективни совети.

loading...