Спротивностите се привлекуваат – хороскопски знаци кои се буквално различни а се идеален пар!

Спротивностите се привлекуваат … И кога станува збор за хороскопот, постојат космички парови кои се толку различни едни од други што совршено се вклопуваат заедно. Понекогаш е дури и тешко да се објасни зошто е тоа така, но ајде да се обидеме.

Во астрологијата, секој знак има свој модалитет. Така, кардиналните знаци (Овен, Рак, Вага и Јарец) преземаат иницијатива, променливите знаци (Близнаци, Стрелец и Риби) се флексибилни, а цврстите знаци (Бик, Лав, Шкорпија и Водолија) се стабилизатори на тодијаците. Огнените знаци се страствени, водени емоционални, земјени и воздушни интелектуалци.

За секоја од овие комбинации, за да функционира совршено, потребна е рамнотежа.

ОВЕН И ВАГА

Ова дуо претставува деликатна рамнотежа помеѓу себе и другите. Овенот е огнена, импулсивна соло ѕвезда, додека Вагата сака друштво и го презира донесувањето одлуки. Овенот ќе ја размрда рутината, а Вагите ќе избегнат конфликти. Најдоброто можно сценарио? Вагите ќе ги научат Овните како да се смират, а Овните ќе ги научат Вагите да уживаат во вниманието и да се борат за себе. Сепак, Овенот лесно може да ја повреди Вагата, и Вагите нема да сакаат да зборуваат за тоа.

БИК И ШКОРПИЈА

Колку и да постапуваат спротивно, Бикот и Шкорпијата имаат заеднички цели. Со Бикот владее Венера, што ги води кон хедонизам, а Шкорпија живее над материјалното. Сепак, Бикот и нуди задоволство на Шкорпија, а Шкорпијата на Бикот истражување на непознатото. Биковите се тврдоглави, а Шкорпиите не знаат како да простат, па токму таму настанува проблемот.

БЛИЗНАЦИ И СТРЕЛЕЦ

Двата лика се многу љубопитни и испитувачки настроени. Близнаците се фокусираат на деталите, а Стрелецот на поголемата слика. Заедно тие се незапирливи! И заедно ќе доживеат невидени авантури!

РАК И ЈАРЕЦ

Одговорниот Јарец и грижливиот Рак имаат многу различни цели. Но, крајната вистина е парите, кариерата и семејството. Затоа овие два знака се надополнуваат.

ЛАВ И ВОДОЛИЈА

Овој пар знае како да се забавува! Гламурозниот Лав сака луксузни забави, а Водолиите сакаат да се забавуваат. Додека Водолиите не го украдат целото внимание од Лавот, тие двајца совршено ќе се сложуваат.

ДЕВИЦА И РИБИ

Девиците се либерални, а Рибите сакаат да фантазираат. Девиците ќе ги учат Рибите за здрав живот, а Девиците Рибите како да сонуваат и како да остваруваат големи соништа. Кога ќе се прифатат едни со други со сите недостатоци, овој пар може да научи многу.

loading...