Секогаш дотерани: Овие 3 хороскопски знаци се облекуваат најдобро!

Има луѓе кои со задоволство се дотеруваат, а има и други кои немаат ништо против секојдневната обична облека и не уживаат во модно комбинирање. Овие три хороскопски знаци обожуваат да се дотеруваат, секојдневно уживаат во смело модно комбинирање.

  1. Вага

Иако луѓето родени во овој знак се стремат кон рамнотежа, нивните модни изданија се се само досадни не. Сакаат да ги прекршуваат правилата, а во прилог на оваа теза зборува фактот дека Ралф Лорен е вага, а тој е придружуван од некои други познати дизајнери. Избираат неутрални бои, се стремат кон класика, но знаат и да предвидат што ќе се носи во иднина.

  1. Јарец

Овој хороскопски знак го поврзуваме со деловна облека, бидејќи тие се познати како одлични шефови. Како и луѓето родени во знакот Вага, сакаат облека што нема рок на траење, како што се винтиџ чанти или совршено палто што се пренесува од генерација на генерација.

  1. Лав

Познато е дека лавовите сакаат да привлекуваат внимание, а гардеробата е еден од наједноставните начини да го направите тоа. Додека вагите и јарците се стремат кон класика, гардеробата на лавовите има разновидни бои, како и монистри, бисери и светки. Тие не се грижат за приликата, но секогаш изгледаат како на црвен тепих.

loading...