Октомври – Овие три знаци треба да се подготват за неочекувани пресврти

Сè е можно…

Хороскопот за октомври предвидува големи промени на полето на љубовта за Овен, Лав и Јарец. Овие три знаци треба да се подготват за неочекувани пресврти.

Овен

Слободниот Овен ќе биде во дилема кога се во прашање љубовните врски. Важно е да донесете одлука со вашето срце. Можно е да се заљубите како никогаш досега. Не дозволувајте стравот да се венчате или промените да ви ја украде среќата. Вие сте во пресвртница во животот, треба да уживајте во добрите времиња наместо да поставувате прашања. Овенот кој е во врска ќе решава проблеми и конечно ќе завладее хармонична атмосфера. Ве очекува обновување на интимноста и искра на страст, што ќе ја оживее врската со вашиот партнер.

Лав

Слободните Лавови во октомври ќе имаат многу можности да влезат во љубовни врски. Постојаните врски треба полека да се развиваат и треба да бидете трпеливи. Секој напор што го вложувате во врската ќе ви се исплати двојно повеќе. Замислете и ќе се случи, разговарајте и ќе решите. Во врска со партнерот, ќе наоѓате заеднички одговори. Ве очекуваат убави можности, а некои средби можеби се запишани во судбината.

Јарец

Слободните Јарци ќе бидат многу амбициозни и успешни на љубовно поле. Оние кои се во врска ќе внесат уште поголема искреност, емпатија и поддршка во врската. Ќе се чувствувате сакано, сигурно и прекрасно. Подготвени сте да ги покажете своите чувства, а за возврат добивате бран прекрасни емоции. Ѕвездите реагираат позитивно на вашите желби, и ова е еден од понежните периоди во годината. Во љубовта одите по вистинскиот пат. Правите долгорочни планови со вашиот партнер, а од 17 октомври се реализираат вашите заеднички проекти, среќни сте.

loading...