Совети за губење вишок килограми за една недела

Најголемата грешка што ја правиме кога донесуваме одлука конечно да започнеме со диета која може малку да ни го отежни животот е тоа што се базираме на работи кои на крајот ни даваат спротивни резултати. Што подразбираме под тоа?

Паметниот совет, доколку сакате да ослабете за само неколку дена, не значи дека треба да ги избегнувате слатките и јаглехидратите по секоја цена, туку да се откажете од малите „лоши“ навики.

Нашата цел не е да претераме, нешто што може да создаде силен психолошки товар, туку да ги следиме советите, што со текот на времето навистина носат радикални промени.

Поточно, ако советите ги комбинирате со редовно вежбање од 20-30 минути, резултатите ќе ве изненадат. Откријте ги најдобрите совети:

Избегнувајте премногу леб. Откажете се од лебот и тестенините од бело брашно. За појадок само дозволете си леб од интегрално брашно.

Појадокот нека биде калоричен и полн со протеини.

Не внесувајте шеќер, ниту бел ниту кафен.

Јадете зеленчук, како дополнување за ручекот и замена за вечерата.

Пијте лимон и млака вода, секое утро пред појадокот.

loading...