Розовата коса и оваа пролет е апсолутен хит!

Розовата коса, без сомнение, привлекува внимание, а оваа пролет – особено оние пастелни нијанси – повторно ќе ужива во своите пет минути слава. Дали сте доволно храбри да носите розова фризура?

Без разлика дали се работи за светла нијанса на гума за џвакање, неон розова или пастелна праска, едно е сигурно – розовата коса е повторно во мода. Како што дојде пролетта, новата тренд боја на коса е совршен начин да го освежите вашиот изглед. Боите за коса кои се едноставни отсекогаш биле популарни, но пастелно розовите и лаванда боите несомнено го издржале тестот на времето. Доколку сакате да им се придружите на заводниците на овој тренд, најпаметно е да се консултирате со вашиот фризер за посакуваната, финална нијанса. За оние кои претпочитаат да ја бојадисуваат косата дома, професионалните стилисти за коса препорачуваат да се одлучат за привремена боја што избледува по миењето. Може да трае од една до шест недели. Станува збор за колор шампон.

Advertisements