Рецепт за Тунел торта!

За оваа вкусна торта, Тунел торта потребни ви се 40 минути за подготовка. Печење: 70 минути. 

За првата кора:

200 гр мелени бисквити
200 гр мелени ореви
2 лажици какао
2 дл млеко
250 гр путер
10 лажици шеќер во прав
За втората кора:
6 белки
6 лажици шеќер
6 лажици брашно
1 прашок за пециво
1 лажица масло
200 гр кокос
За третата кора:
6 белки
6 лажици шеќер
6 супени лажици ореви
2 лажици брашно
1 прашок за пециво
За фил:

12 жолчки
8 лажици шеќер
2 ванилин шеќери
2 пудинзи од ванила
3 супени лажици густина
6 дл млеко
250 гр маргарин
За декорација:

4 dl слатка павлака

ПОДГОТОВКА:

Првата кора:
1. Во соодветен сад се соединуваат мелените бисквити, оревите и какаото, се прелива млекото и се промешува.
2. Посебно изматете го путерот со шеќерот во прав, додадете го во претходно подготвената маса мелени бисквити и сето убаво измешајте.

Втора кора:
1. Белките изматете ги во цврст снег, па постепено додавајте шеќер и цело време мешајте.
2. Потоа додадете брашно, прашок за пециво, масло и кокос и полека мешајте со процесор за храна.
3. Подготвената маса се истура во правоаголна тава обложена со хартија за печење. Се пече во загреана рерна на 200 ºC додека не порумени.

Трета кора:
1. Белките изматете ги во цврст снег, па постепено додавајте шеќер и цело време мешајте.
2. Потоа додадете мелени ореви, прашокот за пециво и брашното и нежно промешајте со процесор за храна.
3. Подготвената маса се истура во правоаголна тава обложена со хартија за печење. Се пече во загреана рерна на 200 ºC додека не порумени.

Фил:
1. Во соодветен сад се матат жолчките, шеќерот и ванилиниот шеќер, па се вари на пареа додека не се добие густ крем.
2. Посебно се матат пудингот од ванила, згуснувачот и млекото и се варат на умерена температура со постојано мешање додека не се згусне масата. Оставете ја масата да се излади и соединете ја со филот со жолчка. На крај додадете го изматениот маргарин.

1. Од масата за првата кора се формира ролат на средината на плехот, се премачкува со третина од филот и се покрива со втората кора. Потоа повторно премачкајте третина од филот, покријте со трета кора и нанесете ја последната третина од филот.
2. Слатката павлака изматете ја во цврст шлаг, премачкајте ја тортата и декорирајте по вкус.

Advertisements