Жените родени во овие 2 хороскопски знаци ги очекува долг и среќен живот: Дали сте меѓу нив?

Астролозите веруваат дека жените родени под овие хороскопски знаци се посебни и пред нив е долг и среќен живот. Едниот е управуван од Јупитер, планетата на среќата и изобилството, а со другиот Плутон, планетата на мистеријата, темнината и потсвеста.

Еве за кои 2 женски хороскопски знаци станува збор:

Скорпија
Овој хороскопски знак е невообичаено мудар, допадлив и има посебна енергија. Романтичната врска со Скорпија е експлозивна мешавина на страст и интелект. Таа е секси, моќна и знае што сака! Тие ги привлекуваат луѓето кон себе, често се во центарот на вниманието и знаат како да го добијат тоа што го сакаат. Тие се нежни романтичари во душата, но тоа не го покажуваат на сите. Целата нивна романса и искрена љубов ќе ѝ припадне само на една личност, онаа која навистина го заслужува нивното срце.

Ним им треба личност на која ќе се отворат и која ќе стане дел од нивното внатрешно јас, некој што ќе ја задржи сопствената индивидуалност и независност. Кога ќе ја најдат оваа среќа во љубовта, Скорпиите се неверојатно среќни и пред нив е светла иднина.

Стрелец
„Мачка што оди сама“, жената родена во овој знак ја цени слободата и независноста пред сè друго. Таа е одговорна само за себе, за своите потреби и за својот живот. Иако не е склона кон флерт, многу и е тешко да се одлучи за сериозна врска. Идеален партнер за овој знак ќе биде некој кој ја разбира нејзината желба за слобода и нема да биде измачуван од љубомора или посесивност. Жената Стрелец ја цени слободата, ужива во авантурите, патувањата, лесно се прилагодува и прифаќа промени. Кога некој ќе се поврзе со неа на подлабоко ниво, ќе разбере колку е скапоцена оваа врска.

Advertisements