Уникатни плажи кои го одземаат здивот!

Пролетта секогаш нè асоцира на прекрасни плажи, сончање, коктели и латино ритам. Денеска, ве водиме на виртуелна прошетка низ најубавите плажи на светов кои едноставно пленат со својата убавина и уникатност.

Плажа Whiteheaven, Австралија – вистински рај за љубителите на долги плажи со бел песокVaadhoo, Малдиви – плажата која навечер свети поради светлечките организми кои пловат во водатаПлажата со розов песок на Бахамите – една од најуникатните плажи на светотNavagio, Закинтос – тиркизно море и ситен песок меѓу прстите се вистинска дефиниција за одморИпанема, Бразил – светски позната плажа на која никогаш нема да ви биде здодевноHyams, Австралија – плажата која го има најбелиот песок на цела планетаGrace Bay, Туркс и Каикос – плажа без сенки за оние кои го обожаваат сонцетоСтаклената плажа, Калифорнија – наместо ситен песок на оваа плажа има камчиња кои наликуваат како да се од стаклоBottom Bay, Барбадос – една од најегзотичните плажи на светот

loading...