Филм за убав ден

Избравме една романтична комедија која посебно ќе ве разнежни доколку сте нечија мајка, ќерка или пак посакувате да станете мајка.

Ова е филм за животот, за мајките, за одностот мајка – ќерка, за барањето на одговорите и сетоа тоа спакувано на забавен и допадлив начин. Филмот е во режија на Гери Маршал, а главните улоги ги толкуваат Џенифер Анистин, Кејт Хадсон и Џулија Робертс.

 

loading...