Филм за убав ден

За убав понеделник, изгледајте убав филм!

Алис Кини, по разводот од нејзиниот сопруг одлучува да започне сосема нов живот со нејзините ќерки и се сели во родниот град, Лос Анџелес. Таа запознава млади филмски продуценти на кои им е потребен кров на глава па им дозволува да се вслеат кај неа. Но, се појавува и нејзиниот поранешен маж и забавата започнува! Прекрасна приказна за љубовта, пријателството и семејството…

Филмот е во режија на Хајли Мејерс, а главните улоги ги толкуваат Рис Витерспун, Мајкл Шин и Лејк Бел.

loading...